Efter att ha samlat ett x antal hotell nätter inom sverige genom affärsresor på olika hotell runtom sverige så brukar jag tänka ibland att ”detta blir svårt att toppa” men så provade jag på denna pärla mitt i centrala Helsingborg över 2 nätter - wow.
Verkligen super trevligt rum med högt i tak, trevlig lounge att sitta vid och utsikt över torget, läget var väldigt centralt med bra isolering, sköna sängar och kuddar. Frukosten var inte den största men allt där märker man tydligt att det är hemlagat och det gör sån stor skillnad, tycker verkligen om hotellfrukost när man tänker på dem små detaljerna som persilja till äggröran, gräslök etc, egenpressad juice, citron klyfta till lax, skagen etc. 10/10 verkligen och servicen vid frukosten!
Bra skyltat med allergener.
Även byredo lotion, handtvätt är sån lyx det som hade gjort extra lyxkänsla vore ett sanitary kit möjligtvis på hotellrummen.
Gymmet var helt okej hade kunnat ge det lite mera kärlek och framtida planer på enklare spa!
Men det bästa av allt och som gjorde vistelsen var välkomnadet utav therese, tusentusen tack. Du är en stjärna!